Ödeme Gunu Tarıhı Icın Formul Talebı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan teoman
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kısa Açıklama

Ödeme Gunu Tarıhı Icın Formul Talebı isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Selamlar
Siz ustatlardan küçük yardım rica edeceğim.
Basitce anlatmak gerekirse;
Bır hücreye bır tarıh (fatura tarıhı gıbı dusunursek ) yazıldıgında baska bır hücreye yazılan tarıhı takıp eden ılk carsamba gunu ( ödeme gunu dusunursek her carsamba ödeme gunu gıbı ) tarıhını versın.
Sadece fatura tarıhı dedıgım ılk tarih carsamba gunune denk gelir ıse takıp eden bir sonraki carsamba gunu vermelı.nasıl bır formul yazılmalı ?
Umarım derdımı anlatabılmısımdır. Yardımlarınız ıcın sımdıden cok tesekkurler zamanınızı aldıgım ıcın hakkınızı helal edin

@TEOMAN
Bir alternatif de ben vereyim.
13 sayısının son rakamı, Pazartesi'den itibaren kaçıncı günü istediğinizi belirtir. Çarşamba'nın karşılığı 3.
Örneğin Perşembe günlerini istiyorsanız 13'ü 14 olarak değiştirmeniz yeterli olur.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

Sayın @TEOMAN ,
Forumumuza hoşgeldiniz.

Tarih A1 hücresinde ise;

Kod:
(1 satır)

Lütfen linklerdeki konuları inceleyiniz.

Cok ama cok tesekkurler
@TEOMAN
Bir alternatif de ben vereyim.
13 sayısının son rakamı, Pazartesi'den itibaren kaçıncı günü istediğinizi belirtir. Çarşamba'nın karşılığı 3.
Örneğin Perşembe günlerini istiyorsanız 13'ü 14 olarak değiştirmeniz yeterli olur.

Kod:
(1 satır)
Sn PriveT, Sn Ali KIRKSEKIZ, Sn Ömer BARAN Emegınıze saglık, cevaplar isimi gördü. Cok tesekkurler

Geri