Mesaj kutusuna tarih getirmekk

Kısa Açıklama

Mesaj kutusuna tarih getirmekk isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba hayırlı günler.

Ekte gönderdiğim excel dosyamdaki kodlar gayet güzel çalışmakta ve kullanıyorum.

Yapmak istediğim personel, birimimizden ayrıldığı zaman ekrana gelecek olan mesaj kutusu içerisine takvim kutusununun açılmasını istiyorum.

Yani ÇALIŞANLAR sayfasındaki U2 hücresine tıkladığımda ekrana mesaj geliyor, buna evet deyip, yeni gelen mesaja da ayrılma sebebini yazdıktan sonra tekrar bir mesaj kutusu daha geliyor buraya otomatik olarak günün tarihi geliyor, bu tarih yerine M ve Q sütunundaki hücrelere tıkladığım gibi tarihin açılmasını istiyorum.

Yardımcı olur musunuz?

Ayrıca bu işlemi yaparken ekrana gelen 2.mesaja iptal dediğim halde 3.mesaj ekrana geliyor, bu konuda da yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar
Sayın Ömer Bey, ellerinize sağlık süper olmuş, biraz düzenleme yaparsak çok daha güzel olacak.

U2 hücresine tıkladığımda ekrana gelen mesaja evet diyorum, gelen mesaj kutusunu iptal etmeme rağmen, ekrana takvim kutusu geliyor, bunu x (çarpıdan)'den kapatıyorum, takvimden tarih seçmediniz şeklinde uyarı veriyor. Yani tarih seçmeden kapatamıyorum.

Yapmak istediğim U2 hücresine takladığımda ekrana gelen mesaj kutusuna hayır dediğimde hiç bir işlem yapmadığı gibi, diğer ekrana gelen mesaj kutularında da işlem yapmasın yani çıkış yapsın. Hangi mesaj kutusuna iptal edersem hiç bir işlem yapmasın.

Sayın Ömer Bey, ellerinize sağlık süper olmuş, küçük birşey daha kaldı.
Ekrana gelen takvimi çarpıdan kapattığımda tarih yazılı mesaj kutusuna geri dönse, bu şekilde olabilir mi?

Hem tarih seçilmediğinde ÇIKIŞ,
hem de eksiksiz işlem yapıldığında boş kalan son üç sütuna yönelik güncellemeyi, bir önceki cevabımda yaptım.
Kod'un güncellenmiş halini sayfayı yenileyerek tekrar deneyin isterseniz.

.

Sayın Ömer Bey, birşey sormak istiyorum.

İlk mesajda göndermiş olduğum excel dosyamdaki aşağıdaki kodlarda 2.mesaj kutusuna iptal dediğim halde neden çıkış yapmayıp, 3.mesaj kutusuna geliyor, bir türlü çözemedim.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(18 satır)

If .... End If bloklarının konumlarıyla ilgili bir durum.
Önce XD = .... bunu karşımıza getirdik, sonra bunun sonucu için If XD = False Then ...End If deyip bunun sonucunun kontrol edilmesi,
sonra XD1 = .... bunu karşınıza getirmeniz, ardından da buna ait If XD1 = False Then ...End If deyip ikincinin sonucunu kontrol etmeniz gerekir idi.

Geri