Makroyla boş hücreleri geçerek toplam aldırma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan selis
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kısa Açıklama

Makroyla boş hücreleri geçerek toplam aldırma isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Arkadaşlar merhaba, dün bir sorum olmuştu ancak başka bir düzenleme yapmam gerekti çünkü bolt ve welded oldugunda toplamı farklı aldırması gerekıyormus. Excel dosyasında acıklamaya calıstım, kodu bu sekılde nasıl duzenleyebilirm? İstediğim şey aslında koda eklenmesi gereken toplam aldırırken h doluysa aynen koddaki gibi alsın ama h boşsa k dan degıl degerı dırek 0 alsın.. Böyle bir şey mümkün mü?
Çok teşekkür ederim şimdiden..

Ekli dosyalar
Hocam merhaba, burda sadece h dolu ise toplasın boşsa bir alt satıra geçsin toplasın seklınde kodu nasıl düzenleyebilirim? Yani bolt ve welded kısıtını kaldırsam.. Şimdiden teşekkürler..

@selis .

Verdiğim kodda yer alan ve aşağıda kırmızı renklendirdiğim satırları
silin veya ilgili satırların sol başına TEK TIRNAK işareti ekleyerek etkisiz hale getirin.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(5 satır)

Benim eklediğim örnek belgede sorun yok.

Kendi belgenizde sorun yaşıyorsanız, sadece özel bilgileri temizleyerek veya
özel bilgileri, aynı formatta farklı bilgilerle değiştirerek belgenizin bir kopyasını eklerseniz bakılır elbette.
Örnek belgede, yanlış/atalı sonuç alınan alanları renklendirerek işaretleyin.

.

Dosyam ektedir hocam, module 3 te tum makrolar module 4 te sızın yazdıgınız makro bulunuyor, yine denedim bende sıfır getirdi. Yapmak istediğim şey H doluysa toplasın boşsa sıfır olarak alsın.. Teşekkürler..

Ekli dosyalar
Geri