Makro Vlookup başka sayfada arama yapmak

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan theorder
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kısa Açıklama

Makro Vlookup başka sayfada arama yapmak isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba ,
Makro ile düşeyara özelliğini kullanmak istiyorum. Çünkü başka dosyalarımda genelde düşeyara kullandıgım için uyarlamasını yapacagım örnek olarak ekte vermiş olduğum dosyayı incelermisiniz. Aynı sayfadan olunca oluyor ama başka sayfadan olunca yazamadım.

Sarkan sayfasında bulunan fatura numarasını gçb takipte aratıp intaç tarihini sarkanlar bulunan n sütununa gelmesi. Bu aramayı her satır için yapmasını istiyorum. liste aşağı doğru gidecek.

Kod en basit yöntemle yazabilirseniz sevinirim.

Ekli dosyalar
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)
Üstteki gibi bir şeyler yazmanız gerekir.
Sayfa1.Cells(i,4) aranan değerdir. Gerisi zaten aynı.
Siz aranan değer kısmını ve sütun numarasını ihtiyacınıza göre ayarlarsınız sanırım.

Yapısı bu şekilde.
Yineliyorum, Sayfa1.Cells(i,4) aranan değerdir. Gerisi zaten aynı.
Siz aranan değer kısmını ve sütun numarasını ihtiyacınıza göre ayarlarsınız.

Ya da hangi sütun aranan değer, hangi sayfada aranacak, kaçıncı sütun getirilmedi yazın ki ona göre kodu revize edelim.
N2 hücresinde D2'de bulunan ABC değerini GÇB TAKİP sayfasında "d:h" hücreleri arasında arayıp intaç tarihini getirecek. Bu durum her satır için devam edecek.

Formül olarak karşılığı: N2=DÜŞEYARA(D2;'GÇB TAKİP'!D:H;5;YANLIŞ)

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)
Üstteki gibi olacak.
Döngüye atayacaksanız, Sayfa1.Range("N2") ve Sayfa1.Range("D2") yerlerine döngünün elemanlarını yazmalısınız. Diğer yerler aynı kalacak.

Çözüm
Geri