Kod Birleştirme Yardımı Alabilir miyiz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kısa Açıklama

Kod Birleştirme Yardımı Alabilir miyiz? isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba @Epak ambalaj .

Verdiğiniz ilk kodun '---- satırına kadar olan kısmıyla, ikinci kod benim verdiğim kodlar.
İlk koddaki If Target.Column = ... Then kısımlarını bilmiyorum.

AYnı belgede kullanılacak Worksheet_Change kodlarının birlikte tasarlanması gerekir.
Böyle yapılmayınca, bu türden sorunlar/ihtiyaçlar çıkması da beklenen durum.

Ayrıca ilk kodun başlangıç kısmına gerek var mı sizce.
Çünkü zaten ikinci kod tarih yazma işini yapıyor (sepete ilk ürün ekleme anında).

Bence ilk kodu yok sayıp (malesef harcanan emek ÇÖP oluyor ama yapacak bir şey yok),
ikinci kodun yaptığı işleme ilave olarak isteğinizi tarif ederseniz belki ikinci kodda düzenleme yapılabilir.
Beklediğiniz işlemin ne olduğunu ve bu işlemin neyle (hangi anda, hangi işlemi yapınca) tetikleneceğini net olarak ifade etmelisiniz.

Yoksa aynı belgede C ve D sütunundaki formüllerden mi kurtulmak istiyorsunuz?
Asıl konu olan sepete ürün ekleme konusundaki son mesajımla ilgili bir geri bildirimde bulunmadığınızı da hatırlatırım.

.

Merhaba @Epak ambalaj .

Verdiğiniz ilk kodun '---- satırına kadar olan kısmıyla, ikinci kod benim verdiğim kodlar.
İlk koddaki If Target.Column = ... Then kısımlarını bilmiyorum.

AYnı belgede kullanılacak Worksheet_Change kodlarının birlikte tasarlanması gerekir.
Böyle yapılmayınca, bu türden sorunlar/ihtiyaçlar çıkması da beklenen durum.

Ayrıca ilk kodun başlangıç kısmına gerek var mı sizce.
Çünkü zaten ikinci kod tarih yazma işini yapıyor (sepete ilk ürün ekleme anında).

Bence ilk kodu yok sayıp (malesef harcanan emek ÇÖP oluyor ama yapacak bir şey yok),
ikinci kodun yaptığı işleme ilave olarak isteğinizi tarif ederseniz belki ikinci kodda düzenleme yapılabilir.
Beklediğiniz işlemin ne olduğunu ve bu işlemin neyle (hangi anda, hangi işlemi yapınca) tetikleneceğini net olarak ifade etmelisiniz.

Yoksa aynı belgede C ve D sütunundaki formüllerden mi kurtulmak istiyorsunuz?
Asıl konu olan sepete ürün ekleme konusundaki son mesajımla ilgili bir geri bildirimde bulunadığınızı da hatırlatırım.

.
Eziyet verdiğimiz için çok özür diliyorum hocam.
Bu soruyu yok sayalım.
Diğer "sepete ürün ekleme" kısmından sormaya devam edeyim hocam.

Tekrar tekrar çok teşekkür ediyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri