Klasöre link oluşturma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan ezelk
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kısa Açıklama

Klasöre link oluşturma isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Sayın @Ezelk .

Net olmayan husus, "aynı mantıkla" kısmı sanırım.
Hücrede sadece klasörün adı mı var, yoksa YOL bilgisiyle birlikte klasör adı mı vardır?
Ya da belgeyle aynı dizindeki bir klasörden mi söz ediyorsunuz yoksa GÖZAT şeklinde açılacak ekrandan bir klasör seçiminden mi?

Örneğin aşağıdaki kod, hücrede yazılı ismi taşıyan ve excel belgesiyle aynı dizinde yer alan klasöre KÖPRÜ oluşturur.

CPP:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(8 satır)

.

Tam ifade edemediysem kusura bakmayın. Benim gönderdiğim kodda hücrede herhangi bir değer var, dosya adından bağımsız olarak. örneğin A1 de "145" yazıyor. A1 e çift tıklandığında explorer penceresi açılıyor ve ilk getirdiği yer dosyanın kayıtlı olduğu path. Ama ben oradan başka bir klasördeki başka bir file ı seçerek de köprü yapabiliyorum.
"aynı mantık" derken anlatmak istediğim yine örnekten hareket edersek A1 de 145 yazıyor. ben A1 e çift tıkladığımda yine explorer açılsın ama FILE adını değil de FOLDER ı seçebileyim, tabii mümkünse. Teşekkürler.

Kodu, alt taraftan uygulama yapılacak sayfanın adına fareyle sağ tıklayıp KOD GÖRÜNTÜLEyi seçtiğinizde açılacak
VBA ekranında sağdaki boş alana yapıştırın.

Sayfada BOŞ OLMAYAN bir hücreye ÇİFT TIKLAyıp, klasör seçin.

CPP:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(8 satır)

.

Geri