Kesinti Dosyası Oluşturma Hakkında

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan mdtmdt
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kısa Açıklama

Kesinti Dosyası Oluşturma Hakkında isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,

Sayfa1'deki kesinti dosyası oluştur'a bastığımda kişinin kaç adet dosyası varsa örnek koyduğum Ahmet Sallar sayfasındaki gibi sayfalar oluşturup yanyana sıralamasını istiyorum..

Fakat burada siz üstadlara sorum 50-100 kişi olduğunu farzedersek bu şekilde excel çok kasar mı?
Bu sayfa oluşturmak yerine kişiye özel Ahmet Sallar.xlsx gibi dosya olustursa bu kasma durumunu ortadan kaldırabilmiş olurmuyuz? Yada benim düşünmediğim ama pratik bir yöntemide olabilir herşeye açığız..

Desteklerinizi bekliyorum

Ekli dosyalar
  • ad.xlsm
    ad.xlsm
    43.5 KB · Görüntüleme: 8
Peki bu istediğiniz haliyle ne işinize yarayacak, kişi bazlı kalıcı çok sayıda sayfayı ne yapacaksınız?
Örneğin sadece yazıcıdan çıktı almak için ise her kişi için sayfa oluşturmak yerine
yapılacak isim seçimine göre şablon bir sayfada buna ilişkin listeler oluşturmak daha pratik olur.

Çok sayıda sayfa açılmasının, dosya boyutunu büyütmekten başka bir sonucu olmaz.

Ayrıca sayfa adetiyle ilgili sorun olur mu ona bakmak gerekir.
Denemiş değilim ama 255 sayfa sınırı var diye görmüştüm.

Peki bu istediğiniz haliyle ne işinize yarayacak, kişi bazlı kalıcı çok sayıda sayfayı ne yapacaksınız?
Örneğin sadece yazıcıdan çıktı almak için ise her kişi için sayfa oluşturmak yerine
yapılacak isim seçimine göre şablon bir sayfada buna ilişkin listeler oluşturmak daha pratik olur.

Çok sayıda sayfa açılmasının, dosya boyutunu büyütmekten başka bir sonucu olmaz.

Ayrıca sayfa adetiyle ilgili sorun olur mu ona bakmak gerekir.
Denemiş değilim ama 255 sayfa sınırı var diye görmüştüm.
ömer hocam aşama aşama gitmeyi düşünüyorum icra kesintisi ile ilgili bir program oluşturmaya calısıyorum.. Kişinin dosyasından maaşının 4'te birini kes gibi şeyler ypamayı planlıyorum ilerki aşamada. İyice derleyip kurgulayıp mı konu acayım o zaman bilmediğim için?

Geri