Kapalı Excelden Veri Alma Yardım

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan maresal
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kısa Açıklama

Kapalı Excelden Veri Alma Yardım isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Ekli dosyalar
@maresal
Sorunuzu tam anladığımı söyleyemem.
Verilerin yazılacağı belge hangisi (tek belge sanırım),
verilerin okunacağı ( aylık 50 tane dediğiniz belge(ler) ) hangisidir?

Açılış mesajına eklediğiniz asıl belge olduğunu düşündüğüm belgedeki sonuçlarla,
kaynak belge örneğindeki veriler birbiriyle tutarlı olmayıp rastgele yazılmış sonuçlar gibi görünüyor.

50 tane olduğunu söylediğiniz belge(ler)den en az 2 tane örnek belge olmasında yarar var.
Ayrıca en önemlisi de asıl belge (verilerin yazılacağı belge) de olması gereken sonuçları,
ekleyeceğiniz 2 adet kaynak belgedeki verilerle tutarlılığı sağlamak üzere,
elle yazarak veya doğrudan =[ŞU BELGE.xlsx]'Sayfa1'!A1 gibi basit formüllerle TAM OLARAK göstermenizde yarar var.

Buna göre; gerçek kaynak belge ve gerçek 2 kaynak belgeyi foruma ekleyip,
olması gereken sonuçları da mevcut verilere göre eksiksiz olarak tamamlayarak örnek belgelerinizi yenilerseniz iyi olur.
Örnek belgelerinizin gerçek belgelerin özel bilgi içermeyen kopyası olmasına özen gösteriniz.

@maresal
Sorunuzu tam anladığımı söyleyemem.
Verilerin yazılacağı belge hangisi (tek belge sanırım),
verilerin okunacağı ( aylık 50 tane dediğiniz belge(ler) ) hangisidir?

Açılış mesajına eklediğiniz asıl belge olduğunu düşündüğüm belgedeki sonuçlarla,
kaynak belge örneğindeki veriler birbiriyle tutarlı olmayıp rastgele yazılmış sonuçlar gibi görünüyor.

50 tane olduğunu söylediğiniz belge(ler)den en az 2 tane örnek belge olmasında yarar var.
Ayrıca en önemlisi de asıl belge (verilerin yazılacağı belge) de olması gereken sonuçları,
ekleyeceğiniz 2 adet kaynak belgedeki verilerle tutarlılığı sağlamak üzere,
elle yazarak veya doğrudan =[ŞU BELGE.xlsx]'Sayfa1'!A1 gibi basit formüllerle TAM OLARAK göstermenizde yarar var.

Buna göre; gerçek kaynak belge ve gerçek 2 kaynak belgeyi foruma ekleyip,
olması gereken sonuçları da mevcut verilere göre eksiksiz olarak tamamlayarak örnek belgelerinizi yenilerseniz iyi olur.
Örnek belgelerinizin gerçek belgelerin özel bilgi içermeyen kopyası olmasına özen gösteriniz.
@Ömer BARAN Puantaj isimli dosya her ay 50 tane gelmekte. Bu puantajı konsolide etmek için daha önce ekteki toplu excel çekici makroyu kullanıyordum . Şirket formatı ekteki Puantaj exceline çevirdi. B,C,CE,CF,CG,CH,CI VE CM sütunundaki 8.satırdan sonraki verilerin makro ile çekilmesi konusunda destek rica etmiştim. İlgilendigin ve dönüş yaptıgın içinde teşekkür ederim.

Geri