Hücrelere Resim Ekleme ve Boyutlandırma

Kısa Açıklama

Hücrelere Resim Ekleme ve Boyutlandırma isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Sayın Formdaş Arkadaşlar,

Ekteki çalışmaya "Resimlerim" isimli klasördeki resimleri Excel sayfasının "B" ve "D" sütunlarındaki hücrelere rastgele almak ve hücreye göre boyutlandırmak istiyorum.
Sitedeki örnekleri inceledim maalesef bir sonuç alamadım. Ekteki örneğe göre resimleri hücrelere alabilmem için nasıl bir prosedür kullanmalıyım?
Değerli yardımlarınızı rica ediyorum.

Saygılarımla,

Ekli dosyalar
@Believing

Resim adet ve boyutlarını (ebat değil) bilemiyorum ama
resimleri hücrelere eklemek yerine hücre açıklamalarına eklemenin daha anlamlı / pratik olduğunu belirteyim.

Kodun baş tarafındaki KLSR = ..... & "\" bilgisini (resimlerin bulunduğu dizin) kendinize göre düzenlersiniz.
If uzanti = .... Or ..... Then kısmına da resim uzantılarını ekleyebilir/değiştirebilirsiniz.
Kodda jpeg veya jpg diye yer alıyor.

Hücre açıklamalarına resimler eklenir ve hücre açıklamaları hücre boyutlarına göre boyutlandırılır.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(35 satır)

Çözüm
@Believing

Resim adet ve boyutlarını (ebat değil) bilemiyorum ama
resimleri hücrelere eklemek yerine hücre açıklamalarına eklemenin daha anlamlı / pratik olduğunu belirteyim.

Kodun baş tarafındaki KLSR = ..... & "\" bilgisini (resimlerin bulunduğu dizin) kendinize göre düzenlersiniz.
If uzanti = .... Or ..... Then kısmına da resim uzantılarını ekleyebilir/değiştirebilirsiniz.
Kodda jpeg veya jpg diye yer alıyor.

Hücre açıklamalarına resimler eklenir ve hücre açıklamaları hücre boyutlarına göre boyutlandırılır.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(35 satır)

Sayın Ömer Bey,

Muhteşem bir çalışma oldu sayenizde, kodlar kusursuz çalışıyor.
Çalışmaya günlük 100 ile 200 adet resim ekleyeceğim.
Resimleri temizlemek için sayfa içerisindeki açıklamaları silen bir kod yazmam yeterli olacak mı?
Ellerinize, emeğinize ve bilginize sağlık. ALLAH sizlerden, sevdiklerinizden ve sebep olanlardan razı olsun.
Hakkınızı helal ediniz lütfen.

Saygılarımla,

Mevcut kodun en başında zaten B-D aralığı temizleniyor (hücre içerikleri/hücre açıklamaları)
ve baştan (sıfırdan) isim ve resim ekleme işlemi yapılıyor
Sayın Ömer Bey,

Affınıza sığınarak tamamen öğrenmek adına son bir soru sormak istiyorum.
Mevcut çalışmanın F sütununa da resim getirmek istersem, mevcut kodu nasıl revize etmeliyim. Beni aydınlatır mısınız?

Saygılarımla,

Geri