Farklı Sayfalardan veri çağırıp karşılaştırma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan temiz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kısa Açıklama

Farklı Sayfalardan veri çağırıp karşılaştırma isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,

Ekte belirttiğim dosyada 3 tane bakiye bulunan sheet bulunmakta bakiyeler fatura bazlı 3 ayrı rapor müşteri bakiyesini karşılaştırıyorum fakat her gün çalışmamı yapıyor ve aşırı zaman kaybı yaşıyorum bu üç sheetdeki bakiyeleri karşılaştırmam konusunda yardım eder veya hazır bir dosya elinizde varsa temin edersem çok sevinirim

Ekli dosyalar
@smltmz

Belge sizin olduğu için olayı/işlemleri biliyorsunuz doğal olarak.
Ancak yapmak istediğiniz işlem anlaşılmıyor.

Sayfa adı/satır/sütun/hücre adresi gibi net belirterek yapılmak istenileni açıklar mısınız?
Neyi neyle karşılaştırıyorsunuz?
Bu karşılaştırma sonucunda hangi durumda/ne olduğunda hangi işlemi yapıyorsunuz, yapılmasını istiyorsunuz?
Firma kriterli bir işlem mi , kriter sütunlar hangileridir vs.

.

ISMS , LOGO ve PİYASA ALACACAĞI sayfalarında firma bakiyelerini sarı dolgu ile belirttim , fakat piyasa alacağı sayfasında 1 firmanın birden çok bakiyesi bulunuyor öncelikle bunları pivotluyorum cari kodlar benzersiz olduğu için cari kodlar ile çalışıyorum

ısms sayfasındaki sarı dolgulu bakiyeyi karşılaştırma sayfasında D2
piyasa alacağında bulunan bakiyeyi E2
Logo sayfasındaki bakiyeyi F2 hücresine getiriyorum

Firma ünvanlarınıda mevcut firma listem var dosyamdan firma ünvanlarını getiriyorum
karşılaştırma sayfasında da bu bakiyeler arasındaki farkları buluyorum

Bence örneğin D4F040816 kodlu firma için olması gereken sonuçları KARŞILAŞTIRMA sayfasında
ilgili satır ve sütunlara elle veri yazarak örneklendirin ve bu şekilde belgeyi kaydedip foruma tekrar yükleyin.
Olması gereken nihai sonucu bir görelim bakalım.

İşlem kolaylığı ve anlaşılırlığı artırmak için bu kod üzerinden ilgili sütunları filtreleyip çalışırsanız daha iyi olur.

.

Nihai işleme geçmeden önce şu kodu bir çalıştıralım.
Bu kod BAYU LİSTESİ sayfasının E-G sütunlarına, PİYASA bakiyesi 0'dan farklı olanlar için bir listeleme yapacak.

Yapmak istediğiniz şey bu listenin, KARŞILAŞTIRMA sayfasında ilgili sütunlara yazdırılması mıdır?

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(21 satır)

Geri