Farklı bir sayfada istediğim hücreleri boyama

Kısa Açıklama

Farklı bir sayfada istediğim hücreleri boyama isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Bir alternatif :
sayfa1 A1:a4 aralığında sizin aramak istediğiniz veriler
Sayfa2 H1:H8 ( aralığı düzenlersiniz) aralığında arama yapılacak ve renklendirilecek veriler var.
Koşullu biçimlendirme ile aşağıdaki gibi formül yazarak yapabilirsiniz.

1661166935266.webp

Excel Depo <[email protected]> bu adrese dosya ile gönderdim, sizden rica bakabilir misiniz?
bu bana ait bir eposta adresi değil. Site yöneticisine ait, benim ulaşımım yok.
Formülünüzle ilgili söylemek istediklerim :
Öncelikle koşullu biçimlendirme yaparken İLK olarak arama yapacağınız veri aralığını seçin. Tüm SÜTUN olarak SEÇMEYİN. Sizin formülünüzden örnek olarak D1:CD100 aralığı gibi.. Veri aralığını sütunların tamamını seçerek yaparsanız excel de yavaşlama yaşayabilirsiniz.
aralığı seçtikten sonra Koşullu biçimlendirme formülünü EĞERSAY(Sayfa1!$J$4:$J$33;D1)>0 şeklinde deneyin.

1661169721131.webp

bu bana ait bir eposta adresi değil. Site yöneticisine ait, benim ulaşımım yok.
Formülünüzle ilgili söylemek istediklerim :
Öncelikle koşullu biçimlendirme yaparken İLK olarak arama yapacağınız veri aralığını seçin. Tüm SÜTUN olarak SEÇMEYİN. Sizin formülünüzden örnek olarak D1:CD100 aralığı gibi.. Veri aralığını sütunların tamamını seçerek yaparsanız excel de yavaşlama yaşayabilirsiniz.
aralığı seçtikten sonra Koşullu biçimlendirme formülünü EĞERSAY(Sayfa1!$J$4:$J$33;D1)>0 şeklinde deneyin.

Ekli dosyayı görüntüle 17142
Formülü denedim olmadı, veri aralığını da dediğiniz gibi seçtim.

sayfa1 deki veri aralığı : Sayfa1!$J4:$J33
Sayfa2 de arama yapılacak veri aralığı :=$D$7:$CD$207
=EĞERSAY(Sayfa1!$J4:$J33;$D:$CD)>0
"Formülü yazdım çalışmadı " dediniz.
bu benim yazdığım : EĞERSAY(Sayfa1!$J$4:$J$33;D1)>0

bu da sizin yazdığınız : EĞERSAY(Sayfa1!$J4:$J33;$D:$CD)>0

EĞERSAY formülünde ÖLÇÜT parametresini hücre aralığı DEĞİL tek hücre olarak yazın. Son verilerinize göre benim formülü :

D7:CD207 aralığını seçtikten SONRA EĞERSAY(Sayfa1!$J$4:$J$33;D7)>0 olarak yazıp deneyiniz.

"Formülü yazdım çalışmadı " dediniz.
bu benim yazdığım : EĞERSAY(Sayfa1!$J$4:$J$33;D1)>0

bu da sizin yazdığınız : EĞERSAY(Sayfa1!$J4:$J33;$D:$CD)>0

EĞERSAY formülünde ÖLÇÜT parametresini hücre aralığı DEĞİL tek hücre olarak yazın. Son verilerinize göre benim formülü :

D7:CD207 aralığını seçtikten SONRA EĞERSAY(Sayfa1!$J$4:$J$33;D7)>0 olarak yazıp deneyiniz.
tekrar denedim yine olmadı

Geri