Excel word arası link oluşturma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan selis
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kısa Açıklama

Excel word arası link oluşturma isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Ekli dosyalar
@selis aşağıdaki kodu boş bir modüle kopyalayıp dener misin?

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(13 satır)
Kodda yazılı olan "aciklama.docx" yerine dosya adını yazarsın.
Excel dosyasını Word dosyasının olduğu klasöre atman yeterli olur.
Yok illa klasörümün ismi olsun dersen, ThisWorkbook.Path & "aciklama.docx" kodunu, "C:\Users\seli\Desktop\ds\aciklama.docx" olarak değiştirirsin.
Umarım işini görür.

Hocam harikasınız evetoldu ancak sadece A2 hücresinde yer alanı alıyor şuanda ben link oluşturup üzerine tıklayınca açılsın istiyordum, bu şekilde olmaz mı? Çünkü sadece A2 deeğil A3,A4.. içinde o hücredeki sayfaları açmasını bekliyorum. Teşekkür ederim şimdiden..

Hocam şöyle sırasıyla A hücresinde bazı tanımların sayfası olacak bu nedenle A2 özelinde değil ekte eklediğim kadar veri olacak, b,c,d, sütunundaki açıklamaların olduğu sayfaları belirteceğiz link olarak aslında şu an örnek olarak 1

Ekli dosyalar
Excel dosyasını açtığımda, A2 hücresinde 1 yazılı ve köprü atanarak deneme1.docx dosyasını açtırmakta.
İstediğin şey, A3 hücresindeki 2 rakamına köprü attırıp, deneme2.docx mi yazdırmak?

Olayı tam anlayamadım inan :(

Hayır hocam örnek olarak yüklediğim için 1 sayfa deneme1.doc normalde sayfa sayısı 550, A hücresinde ne yazıyorsa deneme1.doc word dosyasında o sayfayı açmasını istiyorum(link şeklinde). Baya karışık evet anlatamadım sanırım hala ben :(

Yok hocam açık olmaz zaten örnek veriyorum 10.hücredeyim o hücrenin bilgisini görmek için A10 a tıklayacağım ve doc'ta A hücresinde yer alan sayfa numarası açılacak, konu bu aslında.

@selis köprüde denediğim bir kaç yöntem ne yazık ki senin de eklediğin koddaki gibi word dosyasını açıyor, sayfaya gitmiyor.
Tek bir önerim var geriye kalan, hangi sayfaya gitmek istiyorsan o hücreyi seçip, makroyu bir kısayola atamak ve çalıştırmak.
"Bu yöntem bana yeter" dersen;
  1. Geliştiri Sekmesi -> Makro Kaydet tıklat

2. Alttaki resimde göreceğin alana bir harf ataması yap.

1639857966026.webp

3. Daha sonra bir şeyler yaz makroyu durdur de ve kapat.
  4. Visual Basic penceresinde Yeşil renkli kodların bittiği yere aşağıdaki kodu yapıştır.
    Kod:
    Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
    (9 satır)
  5. Daha sonra Excel ekranında istediğin satırı seç ve Ctrl tuşu ile birlikte makro kaydederken atadığın tuşa birlikte bastığında word dosyanın ilgili sayfası açılacaktır.
Başka da aklıma bir çözüm gelmedi :(
Umarım direk köprü ile çözebilen bir arkadaşım çıkar.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Hocam olduu inanamıyorum çok mutlu oldum ya :) elinize sağlık nasıl yaptınız hocam.. Birde bu benim asıl excelim değil tabiki ama yine A hücresinde sayfa isimleri oraya alırken kodları taşımam yeterli olur mu? çok çok teşekkür ederiim.

Kodları incele, bunun direk bir köprü ile oluru yok.
Bazı yabancı kaynaklarda örnekler buldum ama olmadı.
En son aklıma gelen bir yöntemi sağolsun @Selman hocamın önerisiyle birleştirince sonucu elde ettik.
Makale işini de akıl listeme alıyorum :) kalır mı listede bilemedim ama.
Evet hocam onu anladım kendi dosyamada uyarladım şu anda çalışıyor çok güzel oldu. Elinize sağlık.

@selis
Örnek word belgenizdeki sayfayı kopyalayarak çoğalttım.
Gerçek belgenizde de veriler böyleyse, belki de link vererek ilgili sayfaya gitmek yerine,
Word belgesindeki verileri excele listelemek daha iyi olur diye düşündüm ve biraz uğraştırdı açıkçası.
Ve sonuç (gerçek verilerin olduğu word belgesi üzerinde test etmek gerekir) :

Adsız6.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri