Düğme Ile Yazdır Ve Kaydet Tekrarla

Kısa Açıklama

Düğme Ile Yazdır Ve Kaydet Tekrarla isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,

Hazır bir şablonum var, bu şablona veriler giriliyor. Bir düğme ile yazdırıp verileri kaydedip, boş şablon olarak yine kullanmak istiyorum. Örnek excelde daha net açıklamaya çalıştım, makro bilgim sıfır olduğu için maalesef nasıl yapılacağını çözemedim. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Ekli dosyalar
Aşağıdaki kodu deneyip, işleyişi istediğiniz gibi mi bir bakın.
Öncelikle 'Tümü' sayfasındaki verilerinizi silin ve birleştirilmiş hücreleri çözün. Tümü sayfasında a-d arasındaki sütunlarda birleştirilmiş hücre bulunursa kod hata verir.
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(10 satır)

Moderatörün son düzenlenenleri:
Ayrıca buton için aşağıdaki görseldeki ayarları da yapın. Yazdırma işleminde buton ile birlikte yazdırmaması için.

butonAyar.webp

Rapor isminde bir sayfa oluşturun.
sayfaya bir buton yerleştirin ve aşağıdaki kodu içine yapıştırın.
B1 hücresine tarih girin (örn.19.04.2022)
Butona tıklayın, ilgili tarihin raporlama işlemi yapılacak.
Tümü sayfasındaki A sütununda tarih bulunduğunda ve bulunamadığında iki farklı mesaj verecek.

VBA:
(23 satır)

Ayrıca buton için aşağıdaki görseldeki ayarları da yapın. Yazdırma işleminde buton ile birlikte yazdırmaması için.

Ekli dosyayı görüntüle 14924
Aşağıdaki kodu deneyip, işleyişi istediğiniz gibi mi bir bakın.
Öncelikle 'Tümü' sayfasındaki verilerinizi silin ve birleştirilmiş hücreleri çözün. Tümü sayfasında a-d arasındaki sütunlarda birleştirilmiş hücre bulunursa kod hata verir.
VBA:
(10 satır)
Hocam merhaba, kusura bakmayın dün yolda olduğum için tekrar forma bakamadım. Yazılarınızı yeni gördüm. Hemen denemesini yaptım ama fotoğraftaki gibi bir hata aldım

Ekli dosyalar
  • Adsız.webp
    Adsız.webp
    36.3 KB · Görüntüleme: 4
Çok teşekkür ederim, Tümü sayfasına ve Raporlama Sayfasına verileri aktarıyor. Sanırım tam olarak anlatamadığımı farkettim lütfen kusura bakmayın.

"AnaSayfa" sayfasına veriler girilince yazdır ve kaydet butonu ile yazıcıya göndermem gerekiyor ve verileri Raporlama yada Tümü sayfasında toplamam gerekiyor. Sonrasında ise AnaSayfa tekrar boş haliyle kalması gerekiyor. Bu işlem günde yaklaşık 1000 kez tekrar edecek, sizin yaptığınız da AnaSayfa daki verileri maalesef yazıcıya göndermedi 3 bilgisayarda denedim ama maalesef olmadı. Verileri Tümü sayfasına gönderiyor Ürün isimleri ve fiyatları sabit sadece Adet kısmı artacağı için Yazdır ve Kaydet butonuna basınca anlık olduğu gibi aktarması biraz sıkıntı yapabilir, çünkü 1000 kez tekrar edecek bir döngü olacak. Tümü sayfasında sadece adetler artacak. Ayrı ayrı olması gereken sadece tarih. Örneğin bugün 1000 kez ürün girildi toplam adet 30000 yarın girilen toplam adet 20000. Sadece gün gün raporlaması yeterli olacak. İnşallah bu sefer daha doğru açıklayabilmişimdir. Tekrardan kusura bakmayın lütfen

Geri