Cümlede Geçen Bir Kelimeyi Getirme

Kısa Açıklama

Cümlede Geçen Bir Kelimeyi Getirme isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba aradığım kelimelerden o cümle içerisinde geçen/geçenler varsa kelimeyi/kelimeleri-(işaret/işaretleri) getirsin istiyorum. Bu konuya çok benzer bir konu açmıştım oradaki formüle uyarlayarak yapmaya çalıştım fakat geçen kelimeyi/kelimeleri-(işaret/işaretleri) getiriyor yanına da aradığım ve o cümlede olmayan diğer kelimeler için ~ yazıyor. Ben sadece istediğim kelime/kelimeleri-(işaret/işaretleri) getirsin istiyorum, bulamadıkları için herhangi birşey yazmasın.

ekli dosyada formülü, örnek cümleyi ve formül uyguladığımda nasıl olduğunu gösterdim.

Ekli dosyalar
Merhaba,

Doğru anladıysam, deneyiniz.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

Doğru anlamadıysam; Örnek dosyada formül sonucu nasıl bir görüntü almak istiyorsanız olması gereken şeklini hiç değilse bir kaç satırda elle giriş yaparak paylaşınız.

Merhaba,

Kod:
(1 satır)

Doğru anlamadıysam; Örnek dosyada formül sonucu nasıl bir görüntü almak istiyorsanız olması gereken şeklini hiç değilse bir kaç satırda elle giriş yaparak paylaşınız.
Evet çok doğru anlamışsınız :) Bende ilk formülün en sonundaki &"") kısmı kaldırmıştım ama } sonra bir parantez koymadığım için çalışmamış orayı çözememiştim. Tam oldu formül teşekkürler.

Merhaba,

Kod:
(1 satır)

Bir formülün ilk alanında ben ~ işaretini tek yazmıştım, siz iki tane yazmışsınız o yüzden ekstradan o işaret çıkmıyor. iki kez yaptığınızda ne komutu olmuş oldu peki?

Bir formülün ilk alanında ben ~ işaretini tek yazmıştım, siz iki tane yazmışsınız o yüzden ekstradan o işaret çıkmıyor. iki kez yaptığınızda ne komutu olmuş oldu peki?
Excelde bazı joker karakterler var. * ve ~gibi.
Excel bunları düz karakter olarak görmüyor. Mesela sekmelerde tümünü bul değiştir penceresinde aranan penceresine sadece * işaretini yazıp değiştir derseniz sayfada sadece * işaretleri değil ne kadar veri varsa hepsi değişir. Ama ~* yazarsanız sadece * işaretleri değişir. Aynı şekilde sadece ~ yazarsanız hiç birşey değişmez. ~~ yazarsanız sayfadaki ~işaretleri değişir.

Geri