Combobox ile Listboxa veri çekme

Kısa Açıklama

Combobox ile Listboxa veri çekme isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Ekli dosyalar
Belgeniz ekte.

UserForm'un açılışında, Combobox'a benzersiz aktarma yapılır.
Comboboxtaki seçimden sonra ise istediğiniz, kritere uyanlar Listbox'ta gösterilir.

Listbox'a veri yüklemeyle ilgili olarak, nesnenin RowSource özelliğini kullanabilmek için belgeye
Sayfa1 isimli bir sayfa ekledim (sayfa gizli ve öyle de kalabilir).
Combobox'taki seçime göre kritere uyan veriler, gizli Sayfa1'e aktarılır ve oradan da RowSource mantığıyla Listbox'ta gösterilir.
Başlık satırını (şu an, istediğiniz gibi, başlık satırı da aktarılıyor) neden Listboxa almak istediğinizi anlamadım.
Ben olsam; Listbox'un üzerine 4 adet LABEL ekleyip, başlıkları buraya yazardım ve Listboxta da sadce verileri görmeyi tercih ederdim.
Tercih sizin.

Kullanılan kodlar aşağıda gösterilmiştir.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(21 satır)

Ekli dosyalar
Belgeniz ekte.

UserForm'un açılışında, Combobox'a benzersiz aktarma yapılır.
Comboboxtaki seçimden sonra ise istediğiniz, kritere uyanlar Listbox'ta gösterilir.

Listbox'a veri yüklemeyle ilgili olarak, nesnenin RowSource özelliğini kullanabilmek için belgeye
Sayfa1 isimli bir sayfa ekledim (sayfa gizli ve öyle de kalabilir).
Combobox'taki seçime göre kritere uyan veriler, gizli Sayfa1'e aktarılır ve oradan da RowSource mantığıyla Listbox'ta gösterilir.
Başlık satırını (şu an, istediğiniz gibi, başlık satırı da aktarılıyor) neden Listboxa almak istediğinizi anlamadım.
Ben olsam; Listbox'un üzerine 4 adet LABEL ekleyip, başlıkları buraya yazardım ve Listboxta da sadce verileri görmeyi tercih ederdim.
Tercih sizin.

Kullanılan kodlar aşağıda gösterilmiştir.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(21 satır)
Öncelikle çok teşekkür ederim Ömer hocam bu şekilde düşünmemin nedeni Denetlenen yer sayısı zamanla artabileceği için bu şekilde düşündüm.

Geri