Çalışma Kitabında Sayfa Var Yok Kontrolü Yapma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan onnuurr
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kısa Açıklama

Çalışma Kitabında Sayfa Var Yok Kontrolü Yapma isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar.
Makro ile kopyaladığım sayfayı farklı bir çalışma kitabının içine sayfa ismini hücreden alarak yeni sayfa olarak kaydediyorum. Fakat çalışma kitabında kaydetmeye çalıştığım isimde sayfa var mı kontrol sağlayıp varsa uyarı vermesi yoksa sayfanın adını değiştirip dosyayı kaydetmesini istiyorum. Fakat bir türlü sayfa adını sorgulamasını yapamadım. msgbox kutucuklarının ikiside aynı veriyi vermesine rağmen sorgu çalışmıyor. Konu ile ilgili yardımcı olabilir misiniz?

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(8 satır)

Örnek dosya yükleyiniz.
Kod içinde şöyle ifade edeyim kontrol sağladığınız excel dosyasını belirtmeniz gerek.
If Workbooks("Kontrol Dosyası").Sheets(i.name)=karşılactırılacak_veri then şeklinde

İcmal dosyasındaki anakasa sayfasını anakasasayımtutanakları dosyasına kopyalıyor, sayfa ismini tarih ile değiştiriyor. Fakat aynı sayfa ismi var mı kontrol sağlatamıyorum.

Ekli dosyalar
Moderatörün son düzenlenenleri:
Tekrar merhaba @onnuurr,

Aşağıdaki kodu, kaynak (icmal_eceldestek) belgeye ekleyeceğiniz yeni bir MODULE yapıştırıp çalıştırın.
Kaynak ve hedef dosyaların aynı klasörde olduğu varsayıldı.
Gerekiyorsa, koddaki yol ve belge isimlerini değiştirirsiniz.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(32 satır)

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri