Birleşik Giriş Kutusuna Köprülü Veri Aktarmak

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Necmi25
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kısa Açıklama

Birleşik Giriş Kutusuna Köprülü Veri Aktarmak isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba arkadaşlar. Ekteki örnekte bulunan sayfalara köprü kurulmuş olan tabloyu veri doğrulama ile birleşik giriş kutusuna aktardım ancak, birleşik giriş kutusuna aktarınca bağlantılı oldukları köprüler çalışmıyor. Bağlantılı oldukları köprüler aktif çalışacak şekilde nasıl bu tablo birleşik giriş kutusuna aktarılabilir. Makro veya formül farketmez, nasıl sizin için uygun olursa.

Teşekkürler.

Ekli dosyalar
Kusura bakmayın hocam, sizi de yoruyorum. Yaptığınız kod çok güzel ancak, ekteki örnekte bulunan sayfa adı ile başlık adlarının farklı olduğu durum için de birleşik giriş kutusuna köprülü veri aktarabilir misiniz? Çok teşekkürler. Saygılar.

Ekli dosyalar
Ekli dosyalar
Sıralı olarakta olur hocam farketmez, örnek sayfayı direkt paylaştım, sıralı olarakta kabul edebilirsiniz. başlık adı ile sayfa adlarının farklı olması durumu bana daha uygun. Mümkünse seçilen başlıkları bu haliyle birleşik giriş kutusuna köprülü olarak akatarbilir misiniz. Teşekkürler.

D sütunundaki referans numaralarını kontrol edin, R ve C harfleri satır ve sütun sayılarını belirtiyor. C sütunundaki kodların, Seçtiklerinizin bulunduğu sütunun makro için bir önemi yok, isterseniz o sütunları silebilirsiniz, isterseniz durabilir.

Ekli dosyalar
D sütunundaki referans numaralarını kontrol edin, R ve C harfleri satır ve sütun sayılarını belirtiyor. C sütunundaki kodların, Seçtiklerinizin bulunduğu sütunun makro için bir önemi yok, isterseniz o sütunları silebilirsiniz, isterseniz durabilir.
Burdaki çözümü ekteki dosyaya da uyarlayabilir misiniz hocam. Teşekkürler.

Ekli dosyalar
Dünkü paylaştığınız dosyadaki sütunlar ile bu dosyanızdaki sütunlar çok farklı yerlerde. Dünkü konunuzda linke tıklayınca ilgili sayfadaki ilgili hücreye gidiyordu fakat Bugünkü dosyanızda ilgili sayfanın a hücresine gidiyor. Burada görünmesini istemediğiniz bilgiler varsa özel mesaj olarak dosyanızı iletirseniz, dosyanızın orjinal haline uyacak bir makro yazıp bu konu altında paylaşayım. Eğer son yüklediğiniz dosya üzerinden yapmamı isterseniz o dosya üzerinden yapalım.

Aşağıdaki dosyayı bir deneyin. Sayfanızda referans alma kolay olması için küçük bir userform ekledim. İstediğiniz sayfadan istediğiniz hücreyi tıklayıp ardından butona basın. Textbox ta hazır şekilde referans kodu gelecek. Bu kodu hücreye yapıştırarak kullanabilirsiniz.

Ekli dosyalar
Çözüm
Geri