Aktarma kodlarında değişiklik gerekiyor

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan vurkan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kısa Açıklama

Aktarma kodlarında değişiklik gerekiyor isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2019
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Arkadaşlar merhaba. Daha önce Sayın Admin tarafından hazırlanan SINIF RİSK HARİTASI aktarma kodları OKUL isimli sayfanın 46. satırına kadar olan öğrenciler için aktarma yapıyor. Oysa OKUL isimli sayfanın son öğrencisi 1490. satırda. Ben denemek için 1B sınıfını çağırıp öğrencilerin hepsi için X işareti koyup aktar dediğimde 46. satırdan sonrası için aktarmadığını gördüm. Bu kodlarda nasıl bir değişiklik yapılırsa aktarma işlemi gerçekleşir. Saygılar.

Sub AKTAR()
Dim harita As Worksheet, okul As Worksheet
Set harita = Sheets("SINIF RİSK HARİTASI")
Set okul = Sheets("OKUL")
SonH = harita.Cells(Rows.Count, "C").End(3).Row
SonO = okul.Cells(Rows.Count, "C").End(3).Row

For i = 5 To SonH
no = harita.Cells(i, "E") 'risk haritası numara
Set ara = okul.Range("C2:C" & SonH).Find(no, , , xlWhole)
If Not ara Is Nothing Then

okul.Range(okul.Cells(ara.Row, 5), okul.Cells(ara.Row, 39)).Value = _
harita.Range(harita.Cells(i, 7), harita.Cells(i, 41)).Value
End If
Next i
End Sub

Ekli dosyalar
Sayın Okutkan Üstadım. Bu bilgi sorunu çözdü. Teşekkür ediyorum.
Aynı dosya üzerinde yapmak istediğim iki husus daha var.

1. SINIF RİSK HARİTASI sayfasında K1 hücresine yazdığım sınıf adına göre sınıf listeleri OKUL sayfasından DİZİFORMÜLÜ ile geliyor. Bunu kodlarla halledebilir miyiz acaba? Yani K1 hücresine diyelimki 4A yazıp enter yapınca 4A sınıfının öğrenci bilgilerini OKUL sayfasından (Diziformülü gibi) getirecek bir kod nasıl olmalı?

2. Öğrenci bilgileri aktarıldıktan sonra OKUL RİSK HARİTASI sayfasında sadece satırında X işareti olan öğrencileri nasıl görebiliriz acaba? Bu konularda da yardım edebilir misiniz acaba? Saygılar sunuyorum.

Geri