Sitemiz yeni bir script ile devreye alınmıştır

Tüm üyelerimizin parolaları özel bir yöntemle şifrelendiği için tarafımızca bilinmesi mümkün olmadığından dolayı, sitemizden yeni bir parola belirlemeniz gerekmektedir.
Hiç bir üyemizin mağdur olmaması için, eski sitemizi bir süre ExcelDosyalari.Com adresinde muhafaza etmekteyiz. Aynı bilgileriniz ile ExcelDosyalari.Com adresinden giriş yapabilirsiniz.
Parola Sıfırlama

örnek

 1. OrkmesB

  ORTALAMAA Fonksiyonu Örneği V1

  Bu dosyamız Excel'in ORTALAMAA Fonksiyonunun nasıl kullanılacağına dair örnekler içerir. İndireceklerin yararlanması temennisiyle.
 2. OrkmesB

  ALANSAY Fonksiyonu Örneği V1

  Bu dosyamız Excel'in ALANSAY Fonksiyonunun nasıl kullanılacağına dair örnekler içerir. İndireceklerin yararlanması temennisiyle.
 3. OrkmesB

  ORTALAMA Fonksiyonu Örneği V1

  Bu dosyamız Excel'in ORTALAMA Fonksiyonunun nasıl kullanılacağına dair örnekler içerir. İndireceklerin yararlanması temennisiyle.
 4. OrkmesB

  EĞERORTALAMA Fonksiyonu Örneği V1

  Bu dosyamız Excel'in EĞERORTALAMA Fonksiyonunun nasıl kullanılacağına dair örnekler içerir. İndireceklerin yararlanması temennisiyle.
 5. OrkmesB

  ÇOKEĞERORTALAMA Fonksiyonu Örneği V1

  Bu dosyamız Excel'in ÇOKEĞERORTALAMA Fonksiyonunun nasıl kullanılacağına dair örnekler içerir. İndireceklerin yararlanması temennisiyle.
 6. OrkmesB

  UserForm Örnekleri V1

  Bu dosyada bulunan UserForm örneğinde, birden fazla UserForm açılmasına olanak sağlanmıştır. İlk UserForm açıldıktan sonra, listeden bir seçim yapıp butona tıkladığımızda, listedeki özellikleri içeren yeni bir UserForm açıldığını göreceksiniz. Birden fazla UserForm kullanımı için yararlı...
 7. OrkmesB

  Fatura Şablonu V1

  Faturalarınızı kesmek için Excel'de hazır bir şablon arıyorsanız, tam size göre bir dosya ekliyoruz.
 8. OrkmesB

  Excel Takvim Örneği V1

  Bu dosyamız Excel sayfasında oluşturulan bir takvim örneğidir. Birden fazla Excel fonksiyonu ve Ad Tanımlama özelliği kullanılarak yapılan dosyamızın nasıl yapıldığına dair makalemizi buradan inceleyebilirsiniz.
 9. OrkmesB

  UserForm Örnekleri 1 V1

  Bu dosya, UserForm üzerinde farklı farklı işlemlerin yapıldığı bir çalışmadır. Dosyada UserForm üzerine eklenen nesneleri farklı farklı şekillerde nasıl gösterebileceğimizi öğrenebilirsiniz. Bazı örnek ekran görüntüleri aşağıdaki gibidir: Yararlı olması temennisiyle.
 10. OrkmesB

  Personel Değerlendirme Formu V1

  Basit bir şekilde personel değerlendirme yapabileceğiniz bir form. Çalışan, yönetici isimlerini ve değerlendirme kriterlerini kolayca değiştirip kendinize uyarlayabilirsiniz. Yararlı olması temennisiyle.
 11. OrkmesB

  Cari Hesap Takibi V1

  Excel ile Cari Hesap Takibi yapmak isterseniz, bu özel dosyayı mutlaka incelemenizi tavsiye ederiz. Dosyanın kullanım kılavuzu içindedir. Dosyada Listview nesnesi kullanılmış olup, 64 bit Office sürümlerinde register edilmesi gerekmektedir.
 12. OrkmesB

  Ba Bs Formu Örneği V1

  Muhasebecilerin kullanmış olduğu, Ba (Mal ve hizmet alımlarına ilişkin bildirim) ve Bs (Mal ve hizmet satışlarına ilişkin bildirim) örneği. Çok daha ileri düzey versiyonuna, Türkiye'nin En Kapsamlı Excel Platformu adresindeki dosyamızdan erişebilirsiniz.
 13. OrkmesB

  Tarih Fonksiyonu Kullanımı V1

  Herhangi bir hücrede yazılı olan rakamları (tarih formatına benzer olacak), tarih formatına nasıl dönüştürebiliriz? Bazı Excel fonksiyonlarını kullanarak kolayca bu işlemin üstesinden gelebiliriz. Yararlı olması temennisiyle.
 14. OrkmesB

  Tarih Fonksiyonu Kullanımı V1

  Excel TARİH (DATE) işlevi, yıl, ay ve gün bileşenleriyle tarih oluşturmanıza olanak tanıyan yerleşik bir işlevdir. Bir hücre başvurusu veya formül sonucundan gelen yıl, ay ve gün değerlerini kullanarak bir tarih kolayca bir araya getirebildiğinden, tarihler ÇOKEĞERTOPLA (SUMIFS) veya ÇOKEĞERSAY...
 15. OrkmesB

  Alttoplam formülü kullanımları V1

  Alttoplam (Subtotal) formülündeki tüm şartlar nasıl kullanılır, basit bir biçimde burada anlatılmaktadır.
 16. OrkmesB

  API ile yanıp sönen hücre örneği V1

  Eğer, Excelde hücre yanıp sönsün istiyorsanız, Excel VBA API'leri kullanılarak hazırladığımız bu dosyamızı inceleyebilirsiniz. Bu dosyamız ile Excel dosyanızda belirli bir süre bazı hücrenizin öne çıkmasını isteyebileceğiniz şekilde hazırlanmıştır. Yararlı olması temennisiyle.
 17. OrkmesB

  Eğersay Fonksiyonu Örneği V1

  Excel'de A sütununda ürün isimleri, B sütununda ise ürünlerin renkleri bulunmaktadır. Biz herhangi bir üründen X renginden kaç tane var Excel formülü ile hızlıca bulmak istiyoruz. Kullanılacak Formüller: EĞERSAY (COUNTIF) İstatistiksel (Statistical) formüllerinden olan EĞERSAY (COUNTIF)...
 18. OrkmesB

  Doğum Tarihine göre yıl bazlı doğan kaç kişi var? V1

  Excel'de bir sütunda Doğum Tarihleri yer almaktadır. Doğum tarihlerine göre hangi yılda kaç kişi doğmuş bulabilir miyiz? Kullanılacak Formüller: Doğum tarihlerine göre hangi yılda kaç kişi doğmuş sonucunu bulmak için ÇOKEĞERSAY (COUNTIFS) ve TARİH (DATE) formüllerini bir arada kullanıyor...
 19. OrkmesB

  Parçaal ve Bul Fonksiyonlarının bir arada kullanımı V1

  PARÇAAL (MID), BUL (FIND) Formüllerinin bir arada kullanımı. PARÇAAL (MID), bir metnin içinden istediğimiz harften başlayacak şekilde istediğimiz kadar harfi almamızı sağlayan bir Excel formülüdür. Peki bu formülü kullanırken, metnin başlangıç sayısını manuel değil de otomatik bir şekilde...
 20. OrkmesB

  Kırpma Örnekleri V1

  Bir cümlenin sağından, solundan ya da ortasından bazı karakteleri almak istediğiniz olmuştur. SOLDAN (LEFT) işlevi, belirteceğiniz karakter sayısına göre bir metin dizesindeki ilk karakteri veya karakterleri verir. PARÇAAL (MID) işlevi bir metin dizesinden, belirttiğiniz yerden başlayarak...
Üst