Sitemiz yeni bir script ile devreye alınmıştır

Tüm üyelerimizin parolaları özel bir yöntemle şifrelendiği için tarafımızca bilinmesi mümkün olmadığından dolayı, sitemizden yeni bir parola belirlemeniz gerekmektedir.
Hiç bir üyemizin mağdur olmaması için, eski sitemizi bir süre ExcelDosyalari.Com adresinde muhafaza etmekteyiz. Aynı bilgileriniz ile ExcelDosyalari.Com adresinden giriş yapabilirsiniz.
Parola Sıfırlama
X sıradaki kelimeyi formül ile bulma

X sıradaki kelimeyi formül ile bulma V1

indirmek için izniniz yok
X sıradaki kelimeyi formül ile bulma
indirmek için izniniz yok
Eğer X kelimesini bir metin dizesinden (örneğin bir cümle veya paragraf) almanız gerekirse, 5 Excel fonksiyonunu birleştiren akıllı bir formülle sonuca erişebilirsiniz. Bu fonksiyonlar:
KIRP, PARÇAAL, YERİNEKOY, UZUNLUK, YİNELE

Formülü anlatmak gerekirse, merkezde YERİNEKOY fonksiyonunu kullanarak cümleyi değiştirmek istedik. YERİNEKOY fonksiyonunda yerine gelecek metinleri boşluk bıraktırmak istedik ve bunun içinde cümlenin uzunluğu kadar YİNELE fonksiyonu ile boşluk bıraktırdık. Böylece elimizde X sayıda bir boş karakterin olduğu metin ortaya çıktı.

Daha sonra PARÇAAL fonksiyonu ile bulduğumuz yeni metnimizde yer belirleme işlevini gerçekleştirmeye başladık. Bulmayı hedeflediğimiz sıradaki kelimenin numarasını cümlemizin uzunluğu kadarıyla çarparak üzerine 1 ekledik. Böylece bulmayı hedefledimiz sıradaki kelime, boşukların arasına getirilmiş oldu.

En son aşamada ise sağda ve solda yer alan boşlukları kaldırmak için KIRP fonksiyonundan yararlandık ve sonuca ulaşmış olduk.

Eğer benzer şekilde ihtiyaçlarınız olması halinde kolayca kendi çalışmalarınıza uyarlayabilirsiniz.

Yararlı olması temennisiyle.

X sıradaki kelimeyi formül ile bulma

Yazar

İndirilme
0
Görüntüleme
30
İlk Yayınlama
Son Güncelleme
Değerlendirme
0.00 Oylama 0 İnceleme

OrkmesB Kullanıcısının Diğer Dosyaları;

Üst