Sitemiz yeni bir script ile devreye alınmıştır

Tüm üyelerimizin parolaları özel bir yöntemle şifrelendiği için tarafımızca bilinmesi mümkün olmadığından dolayı, sitemizden yeni bir parola belirlemeniz gerekmektedir.
Hiç bir üyemizin mağdur olmaması için, eski sitemizi bir süre ExcelDosyalari.Com adresinde muhafaza etmekteyiz. Aynı bilgileriniz ile ExcelDosyalari.Com adresinden giriş yapabilirsiniz.
Parola Sıfırlama
RGB & Diagram Ternary

RGB & Diagram Ternary V1

indirmek için izniniz yok
RGB & Diagram Ternary
indirmek için izniniz yok
RGB : İngilizcede Red (Kırmızı) - Green (Yeşil) - Blue (Mavi) (renklerinin baş harfleri kullanılarak oluşturulmuş) renklerinin tonları kullanılarak (renk değerleri) renklerin elde edildiği Renk Sistemidir.
R - G - B için Renk değerleri 0 ile 255 arasındaki Tamsayılardır.

Diagram Ternary : Eşkenar Üçgenin kenarları %0 - %100 aralığında olmak üzere Eksen olarak kullanılan Üçgen Grafik Diagramıdır. 3 bileşenin bileşim içindeki oranlarını gösterme amacıyla kullanılır. Daha farklı kullanım alanları da mevcuttur.

Örnek olarak, kimyasal bir bileşim içerisinde bulunan Karbon - Oksijen - Hidrojen oranlarının grafik olarak gösterimi Diagram Ternary ile yapılmak istenildiğinde, Eşkenar Üçgen iç bölgesinde (kenar ve köşeler de dahil) bir nokta ile gösterilir. Bu nokta, her 3 eksen (Karbon Ekseni - Oksijen Ekseni - Hidrojen Ekseni) üzerindeki değerleri bileşimdeki, Karbon - Oksijen - Hidrojen oranlarını vermektedir.

Ekteki dosyada, R - G - B değerleri değiştirilerek elde edilen Renk ile Hücre dolgu ve hücredeki yazı rengi renklendirilmesi yapılmaktadır. RGB ile elde edilen Renk içerisindeki %R , %G ve %B oranları da Diagram Ternary ile gösterilmektedir.

2610


H sayfasında ise grafik serilerine yönelik hesaplamalar bulunmaktadır.

2611

Yazar

İndirilme
0
Görüntüleme
30
İlk Yayınlama
Son Güncelleme
Değerlendirme
0.00 Oylama 0 İnceleme

52779 Kullanıcısının Diğer Dosyaları;

Üst