Sitemiz yeni bir script ile devreye alınmıştır

Tüm üyelerimizin parolaları özel bir yöntemle şifrelendiği için tarafımızca bilinmesi mümkün olmadığından dolayı, sitemizden yeni bir parola belirlemeniz gerekmektedir.
Hiç bir üyemizin mağdur olmaması için, eski sitemizi bir süre ExcelDosyalari.Com adresinde muhafaza etmekteyiz. Aynı bilgileriniz ile ExcelDosyalari.Com adresinden giriş yapabilirsiniz.
Parola Sıfırlama
Grafik - Convex Hull

Grafik - Convex Hull V1

indirmek için izniniz yok
Grafik - Convex Hull
indirmek için izniniz yok
Convex Hull :
Convex hull problemi; düzlemde sonlu sayıda noktayı içine alan ve en küçük alanı kaplayan dışbükey çokgeni oluşturma problemi olarak tanımlanır.

Buradaki problem, çokgenin köşelerini oluşturan noktaların koordinatlarının hesaplanmasıdır.
Hesaplama ile ilgili olarak bir çok sayıda algoritma geliştirilmiştir.

Çeşitli nesnelerin dışbükey gövdelerini inşa eden algoritmalar matematik ve bilgisayar bilimlerinde geniş bir uygulama alanına sahiptir. Hesaplamalı geometride, sonlu nokta kümesinin dışbükey kabuğunun çeşitli hesaplama karmaşıklıkları ile hesaplanması için sayısız algoritma önerilmiştir. (Wikipedia)

Bu dosyada, uygulanmaya çalışılan yöntem ise;
1 - Başlangıç noktası için x ve y koordinat değerleri Maximum olan noktayı seçmek
2 - Başlangıç noktası ile (saat dönüş yönünde olmak üzere) her bir noktanın yapacağı doğruların eğim açılarına bakılır. Maximum eğim açılı nokta 2. Nokta olur.
3 - Başlangıç noktası ile 2. noktanın oluşturduğu doğrunun eğim açısı ile 2. noktanın diğer her bir nokta ile yapacağı doğruların eğim açıları arasındaki farklar hesaplanır. Farkı en büyük olan 3. Nokta olur.
4 - Şimdi sırada, 2. ve 3. noktaların oluşturduğu doğru ile 3. Noktanın diğer her bir nokta ile yapacağı doğruların eğim açıları arasındaki farklara bakarak 4. noktanın bulunması var.
5 - Döngü ile çokgenin Tüm köşe noktalarının bulunması işlemi , tekrardan Başlangıç noktasını buluncaya kadar devam eder.
6 - Başlangıç noktasının tekrardan bulunması ile, bulunan tüm noktalar saat dönüşü yönünde Konveks çokgeni oluşturur.

Grafik - Convex Hull


H Sayfasında ise gerek döngü ile nokta koordinatlarının hesaplanması ve gerekse grafik serilerine yönelik hesapların yapılmasına yönelik işlemler bulunmaktadır.

Grafik - Convex Hull

Yazar

İndirilme
0
Görüntüleme
28
İlk Yayınlama
Son Güncelleme
Değerlendirme
0.00 Oylama 0 İnceleme

52779 Kullanıcısının Diğer Dosyaları;

Üst