Sitemiz yeni bir script ile devreye alınmıştır

Tüm üyelerimizin parolaları özel bir yöntemle şifrelendiği için tarafımızca bilinmesi mümkün olmadığından dolayı, sitemizden yeni bir parola belirlemeniz gerekmektedir.
Hiç bir üyemizin mağdur olmaması için, eski sitemizi bir süre ExcelDosyalari.Com adresinde muhafaza etmekteyiz. Aynı bilgileriniz ile ExcelDosyalari.Com adresinden giriş yapabilirsiniz.
Parola Sıfırlama
Adlandırılmış Aralıkları Analiz Etme

Adlandırılmış Aralıkları Analiz Etme V1

indirmek için izniniz yok
Adlandırılmış Aralıkları Analiz Etme
indirmek için izniniz yok
Bu dosyamızda, bir satış elemanının sattığı ürünleri, yıl, ay ve ürün bazlı olarak seçimine göre kolayca toplaması örneklendirilmiştir.

Bir talep doğrultusunda hazırlanmış bu dosyada önce, ürünlerin olduğu sütunlara ad tanımlama özelliği ile ürünlerin adları verilmiştir.

Daha sonra bir başlıkta YIL, AY, ÜRÜN ve SATIŞ TOPLAMI rakamları yazılarak verilerin kolayca analiz edilmesi sağlanmıştır.

YIL sütununa Veri Doğrulama özelliği ile 2000 - 2199 arası yıllar tanımlanmıştır. Bu alana bu tamsayılardan herhangi birini yazabilirsiniz.

AY sütununa Veri Doğrulama özelliği ile 1-12 arasında ay tanımlaması yapılmıştır. Farklı bir rakam girilirse hata verecektir.

ÜRÜN sütununa yine Veri Doğrulama özelliği ile elimizde belli olan ürünlerin isimleri açılır listede gelecek şekilde tanımlanmıştır.

Son olarak SATIŞ TOPLAMI sütununa TOPLA.ÇARPIM ve DOLAYLI fonksiyonları iç içe kullanılacak şekilde bir formül eklenmiş, satış elemanının yıl, ay ve ürün bazlı yaptığı satışların toplam rakamını listesinden çekip kolayca görmesi sağlanmıştır.

Yararlı olması, benzer türde ihtiyacı olanlara yol göstermesi temennisiyle

Yazar

İndirilme
1
Görüntüleme
26
İlk Yayınlama
Son Güncelleme
Değerlendirme
0.00 Oylama 0 İnceleme

OrkmesB Kullanıcısının Diğer Dosyaları;

Üst